Kantor i bank – tandem korzystny dla klientów

Klasyczne kantory nie są instytucjami specjalnie zaawansowanymi pod względem technologicznymi. Można nawet złośliwie powiedzieć, że w zasadzie nie różnią się za bardzo od straganów na bazarach, bo po prostu przynosimy im pieniądze, a one je od nas skupują lub to my kupujemy u nich towar – walutę. Proste transakcje. Współpraca z bankami i przede wszystkim Internet pozwoliły kantorom wejść na zupełnie nowy poziom.

Działanie w sieci

Współczesne usługi finansowe, jeśli to tylko możliwe, odbywają się w zasadzie bez udziału gotówki. Jest to bardzo ważne, ponieważ gotówka jest naprawdę problematyczna z wielu praktycznych względów. Działanie w Internecie powoduje, że z oczywistych względów kantor online nie musi już dzisiaj korzystać w żaden sposób z gotówki, ale konieczne staje się skorzystanie z usługi banków.

Jeśli bowiem nie gotówka, to muszą istnieć zapisy księgowe na kontach, a to jest wyłączna domena banków. Nie należy jednak się irytować i narzekać na to, że pojawił się kolejny podmiot, który będzie od nas pobierał prowizje. Wszystkie osoby wymieniające pieniądze na większą skalę już posiadają konta w złotówkach i w walucie obcej. A ścisła współpraca na linii bank – kantor online okazuje się być naprawdę korzystna.

Taniej i wygodniej

Partnerstwo, jakie większość banków zawarło chociażby z kantorem gieldawalut.com, to dla klienta wygoda i niższy koszt głównie dlatego, ze można po prostu wygodniej korzystać z kantorów w sieci. Internetowy kantor wymiany walut to miejsce, w którym pieniądze wymieniają wszystkie bardziej rozgarnięte pod kątem finansowym osoby, ponieważ są to miejsca po prostu tańsze.

Problemem zawsze było wysyłanie i odbieranie pieniędzy, ponieważ siła rzeczy były to działania o charakterze klasycznych przelewów bankowych, w tym przelewów walutowych. Oznaczało to konieczność odczekania określonego czasu, zwykle od 24 do 48 godzin na dotarcie przelewu, a potem konieczne było jeszcze zapłacenie za wykonanie transakcji. Nie było to tanie.

Dzięki partnerstwu z bankami możliwe jest zaoferowanie klientom przelewów wewnętrznych na konta kantoru i z niego na konta klienta, co oznacza z kolei przelewy natychmiastowe i niemal zawsze pozbawione wszelkich opłat. Jest to ten mały, ale rewolucyjny krok, który sprawił, że możliwe było upowszechnienie się kantorów internetowych do obecnego, całkiem imponującego poziomu.