W Międzyrzecu Podlaskim doszło do dramatycznego incydentu, w wyniku którego zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju. Ofiarą ich agresywnych działań stał się 41-latek, który został zaatakowany jedynie z powodu posiadania koszulki drużyny piłkarskiej konkurencyjnej w stosunku do napastników. Policja już następnego dnia po zdarzeniu zdołała ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Obaj mężczyźni mogą zostać skazani na karę do 15 lat pozbawienia wolności.
W sobotę, na jednym z miejskich ulic Międzyrzeca Podlaskiego, ofiara została zaatakowana przez 17-letniego i 19-letniego sprawcę, którzy dostrzegli go w koszulce przywiązanej do innej drużyny. Zdecydowali się odebrać mężczyźnie jego odzież, co rozpoczęło gwałtowną akcję. Młodszy napastnik wszczął zorowanie, kopiąc i bijąc pokrzywdzonego, a gdy ten upadł na ziemię, obaj sprawcy zerwali z niego koszulkę i uciekli z miejsca zdarzenia.
Po przeprowadzeniu dokładnego śledztwa, policjanci potwierdzili, że pokrzywdzony nie prowokował w żadnym stopniu napastników, a ich atak miał charakter całkowicie bezpodstawny. Dzięki skutecznym działaniom międzyrzeckich funkcjonariuszy, personalia sprawców zostały szybko ustalone, a ich zatrzymanie miało miejsce na terenie miasta już w niedzielę po zdarzeniu. Po postawieniu zarzutów, młodzi mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, a ich sprawą zajmie się sąd.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: 17-latek i 19-latek zatrzymani po brutalnym rozboju w Międzyrzecu Podlaskim
Zobacz Także



