Wczoraj w rejonie jednej ze szkół w gminie Łęczna miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem hulajnogi elektrycznej. 14-letni chłopiec, który kierował pojazdem, przewoził nietrzeźwą 19-letnią pasażerkę. W wyniku nieostrożności doszło do potrącenia 10-letniego chłopca, który trafił do szpitala, lecz został szybko zwolniony do domu.
Do incydentu doszło w godzinach porannych, tuż przed 8.00. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, 14-latek jechał na hulajnodze z pasażerką, gdy ta, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, miała chwycić za kierownicę i dodać gazu. W tym samym momencie zajeżdżający drogę 10-latek wyszedł zza stojącego autobusu szkolnego, co doprowadziło do potrącenia. Na szczęście, chłopiec po badaniach medycznych mógł wrócić do domu.
Policja zwraca uwagę, że pasażerka hulajnogi miała blisko promil alkoholu w organizmie, co wyraźnie podnosi ryzyko w związku z korzystaniem z tego typu pojazdów. Władze kontynuują dochodzenie, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich użytkowników hulajnóg o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają także o przepisach dotyczących przewożenia pasażerów, które jednoznacznie zabraniają takiej praktyki oraz podkreślają konieczność korzystania z kasków ochronnych dla osób do 16. roku życia.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Niebezpieczne zdarzenie z hulajnogą elektryczną w Lublinie
Zobacz Także



