Nietrzeźwy kierowca zakończył podróż w rowie na krajowej 48


W nocy na drodze krajowej numer 48 miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem 21-letniego kierowcy Toyoty. Mężczyzna, mający blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem podczas manewru wyprzedzania. Po wjechaniu do rowu, został przewieziony do szpitala, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Do sytuacji doszło na 177,9 kilometrze trasy, gdzie 21-latek, kierując samochodem osobowym, zjechał z drogi i zatrzymał się na szutrowej nawierzchni. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, znaleźli uszkodzoną Toyotę oraz udzielali pomocy medycznej kierowcy. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu.

Po przeprowadzeniu badania alkomatem potwierdzono, że kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poniesie konsekwencje z tego powodu, odpowiadając przed sądem za kierowanie pojazdem w takim stanie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe. Policja apeluje do kierowców o rozwagę, podkreślając, jak niebezpieczny może być alkohol na drodze.

Źródło: Policja Lublin


Oceń: Nietrzeźwy kierowca zakończył podróż w rowie na krajowej 48

Średnia ocena:4.76 Liczba ocen:17


Zobacz Także