W miejscowości Pogonów w gminie Baranów doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym brał udział nietrzeźwy motocyklista. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym ranne zostały dwie osoby, a kierowca motocykla trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, a postępowanie dotyczy zarówno samego wypadku, jak i stanu nietrzeźwości motocyklisty.
Do incydentu doszło 24 czerwca, gdy 28-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen wykonywała manewr skrętu w lewo. W tym momencie motocyklista, jadący w stronę przeciwną, uderzył w prawy tylny bok jej pojazdu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że mężczyzna kierujący motocyklem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, co potwierdzono podczas przeprowadzonych badań.
41-letni motocyklista z gminy Żyrzyn został przetransportowany do szpitala w Puławach, gdzie jego stan zdrowia oceniono jako poważny z powodu odniesionych obrażeń. Policja z Komisariatu w Kurowie bada szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz ustala jego przebieg. Zaznaczono, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem, które może skutkować surowymi karami, w tym pozbawieniem wolności i wysokimi grzywnami.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Nietrzeźwy motocyklista uczestniczył w groźnym wypadku drogowym
Zobacz Także

