Ucieczka po alkoholu i narkotykach zakończona zatrzymaniem w Białej Podlaskiej


W Białej Podlaskiej miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, w którym uczestniczył 44-letni mężczyzna. Kierując samochodem pod wpływem alkoholu i substancji odurzających, próbował uciekać przed policją. Ucieczka ta zakończyła się uderzeniem w barierę ochronną, a kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy szybko ustalili także, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Cała sytuacja rozegrała się w środowe popołudnie na drodze krajowej numer 2. Policjanci patrolujący miasto zauważyli nieostrożne manewry kierowcy samochodu marki Łada. Mężczyzna na ulicy Warszawskiej najpierw zamierzał skręcić w lewo, jednak ostatecznie zdecydował się na gwałtowną zmianę kierunku jazdy, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Pomimo wydanych poleceń do zatrzymania się, kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując ucieczkę.

Podczas pościgu, prowadzonego przez bialskich policjantów, mężczyzna nagle zaczął hamować, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i kolizji z barierami ochronnymi. Po zatrzymaniu kierowca został poddany badaniu, które wykazało spożycie alkoholu oraz obecność narkotyków w organizmie. Oprócz kar za jazdę pod wpływem, 44-latek odpowie również za brak uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna może stanąć przed obliczem sądu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Lublin


Oceń: Ucieczka po alkoholu i narkotykach zakończona zatrzymaniem w Białej Podlaskiej

Średnia ocena:4.5 Liczba ocen:8


Zobacz Także